СБУ взялася за митників, які випустили за кордон дружину екс-нардепа з $28 млн і €1,3 млн у валізах

Співробітники Служби безпеки України розслідують факти незаконного переміщення через державний кордон великого обсягу готівки. Зокрема – з протиправного вивезення з України 28 млн доларів США та 1,3 млн євро.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У СБУ зазначають, що наразі триває стадія збирання доказів.

«За наявною інформацією, цю готівку було упаковано у валізи та переміщено за один раз через «зелений коридор» пункту пропуску Закарпатської митниці.

Такий спосіб вивезення коштів суперечить українському законодавству, бо через «зелений коридор» (без декларування) можна вивозити не більше ніж 10 тис. доларів США за раз.

Більше того, співробітники митниці не мають права пропустити автомобіль без попереднього огляду. Тому, виявивши гроші, мали конфіскувати їх, як це передбачено законодавством.

Співробітники СБУ провели серію обшуків на митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці та у місцях проживання фігурантів справи.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою чи службовим становищем) вирішується питання повідомлення їм про підозру.

Наразі триває масштабна робота над збиранням доказової бази та притягненням до відповідальності всіх причетних осіб.

Як повідомляє «УП«, йдеться про мільйони готівки, вивезені дружиною колишнього нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвицького. Його, в свою чергу, називають бізнес-партнером екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

14 березня 2022 року на пункт «Вилок» Закарпатської митниці прибув автомобіль Opel Vivaro. За кермом, а також як один з пасажирів перебували громадяни Угорщини. Іншими пасажирками виявились Анастасія Котвицька та її мати Галина Кучер.

При перетині українського кордону вказані особи ніяких коштів не задекларували, а українські митники огляду речей не провели.

Проте, за даними джерел «УП», згодом виявилося, що Котвицька на території митного посту, ймовірно, «Тисабеч» (Угорщина), все ж таки задекларувала 28,8 млн доларів і 1,3 млн євро, оскільки їх знайшли угорські митники.

Читать ещё:  В Украине повысят тариф на передачу электроэнергии: предприятиям грозит массовое банкротство

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.