Зеленський доручив Генштабу скасувати вимоги щодо дозволів на виїзд для військовозобов’язаних: рішення ухвалено

Президент України Володимир Зеленський доручив Генеральному штабу Збройних сил України скасувати порядок, згідно з яким військовозобов’язані українці та призовники мають отримувати дозвіл на виїзд за межі місця проживання.

Про це повідомляє «Україна 24». Невдовзі Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що порядок скасовано.

Як стало відомо ЗМІ, на засіданні з військовими президент заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного щодо дозволів для військовозобов’язаних залишати межі місць проживання.

Повідомляється, що глава держави наголосив на тому, що суб’єктом формування державної політики у цьому питанні є Міноборони, а обмежувати конституційні права громадян під час воєнного стану може уряд своїми актами.

За даними ЗМІ, Зеленський доручив скасувати ухвалений Генштабом порядок із метою його доопрацювання із збереженням обороноздатності країни.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– У ЗСУ уточнили повідомлення Генерального штабу про те, що військовозобов’язані українці та призовники зобов’язані отримувати дозвіл військкомату для виїзду за межі місця проживання. Було зазначено, що це стосується лише чоловіків, які залишають район та область, де мешкали.

– Координаторка руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека заявила, що дозвіл із військкомату мають брати лише ті, хто змінює місце проживання.

– Однак з’явилося нове роз’яснення Генштабу, згідно з яким військовозобов’язані громадяни України для виїзду за межі областей все ж таки мають отримати дозвіл від ТЦК та СП. Для пересування в межах області дозвіл територіальних центрів комплектації не потрібний.

– Зеленський у свою чергу доручив Міністерству оборони та Генеральному штабу підготувати доповідь про довідки від військкоматів, адже українців розділила така норма законодавства.

Джерело

Читать ещё:  Рада переименовала ВДВ в ДШВ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.