ВИВЧИТИСЬ НА ЛІКАРЯ МОЖНА ЗА КОШТИ ГРОМАДИ

Професія лікаря — благородна і, головне, вкрай потрібна. Наші лікарі — це справжні герої, які мужньо боронять людське життя і здоров’я та міцно тримають тил незламних захисників.

Бажаєте оволодіти лікарською справою та поповнити лави працівників медичної галузі в рідній Южноукраїнській міській територіальній громаді? Є можливість навчатись у вищому навчальному закладі за її кошти. Діюча комплексна програма «Охорони здоров’я  в Южноукраїнській міській територіальній громаді» передбачає сплату за навчання випускників місцевих шкіл (які мають місцеву реєстрацію), з подальшим працевлаштуванням та відпрацюванням в комунальних лікарняних закладах міста.

Зараз в медичних вузах країни за кошти громади вже навчається троє студентів. Один з них планує оволодіти професією лікаря-анестезіолога, другий – працювати лікарем сімейної медицини, третій ще остаточно не визначився з профілем. Один колишній студент, навчання якого оплачувалось з місцевої скарбниці, сьогодні вже практикує терапевтом в КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня».

Цьогоріч з бюджету громади на навчання майбутніх лікарів планується витратити більше 112 тисяч гривень. За умовами контракту, після закінчення вузу колишні студенти зобов’язані відпрацювати в місцевих комунальних закладах охорони здоров’я не менше п’яти років.

Додаткову інформацію щодо навчання в медичних вузах України за кошти Южноукраїнської міської територіальної громади можна отримати в Управлінні охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради. Телефони для довідок: 4-63-87, 4-63-88.


ДО ВІДОМА!

Відповідно до прийнятого через введення воєнного стану Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-IX, прийом на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, в тому числі за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», здійснюватиметься в особливому порядку.

Також були прийняті накази Міністерства освіти і науки України № 364 та № 392, які затверджують порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти та порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році. Важливо, що під час їх розробки були враховані пропозиції Міністерства охорони здоров’я України.

Читать ещё:  Графік роботи консультативної поліклініки з 14.09.2020 р. по 18.09.2020 р.

Відтепер майбутні студенти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Вступники зможуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.

Конкурсний відбір для вступу на перший курс здійснюватиметься за результатами вступних випробувань у формі національного мультипредметного тесту (НМТ), що включає три предмети: українську мову, математику та історію України.

Також для конкурсного відбору можуть бути зараховані бали ЗНО, отримані в 2019–2021 роках з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях). При цьому, результати ЗНО можуть бути зараховані замість відповідних предметів тесту, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

Розрахувати конкурсний бал (КБ) можна за такою формулою:

КБ = К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + ОУ, де:

П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;

ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього;

К1, К2, К3 – невід’ємні вагові коефіцієнти з предметів НМТ, які для всіх дев’яти спеціальностей галузі знань 22 «Охорона здоров’я» становлять: українська мова − 0,35; математика − 0,4; історія України − 0,25.

Для конкурсного відбору осіб, які на основі ступеня бакалавра, магістра вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, зараховуються результати фахового іспиту.

Що стосується особливостей вступу на медичні спеціальності, то тепер для медичних спеціальностей не діють підвищені вимоги до мінімальної кількості балів зі вступних випробувань. Заклад вищої освіти у правилах прийому самостійно визначає конкурсний бал, з яким вступник допускається до участі у конкурсі.

Читать ещё:  В Харькове амнистировали чиновника, растратившего 152 миллиона

Крім того, зараз для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, магістра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти, реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається 01 липня. Прийом заяв та документів розпочинається 29 липня та закінчується о 18:00 23 серпня − для осіб, які вступають за результатами мультипредметного тесту, які були складені з 01 по 18 липня.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна — з 18 липня по 10 серпня;
  • додаткова — з 16 по 20 серпня;
  • спеціальна — з 12 по 16 вересня.

Більш детально ознайомитися з умовами вступної кампанії 2022 року можна на офіційному сайті Міністерства освіта і науки України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.