В Южноукраїнській громаді з 1 вересня не буде шкіл, натомість з’являться 3 гімназії та 4 ліцеї

Учні Южноукраїнської громади новий 2022 — 2023 навчальний рік першого вересня розпочнуть не в школах, а в гімназіях та ліцеях. Такі трансформаційні процеси — наслідок реформи в Україні, яка має докорінно змінити систему освіти та максимально наблизити її до європейського зразка.

Відповідно до Закону Україіни «Про освіту», прийнятому в 2017 році, на території Южноукраїнської громади зміняться типи та назви навчальних закладів. Про це на 26 пленарному засідання місцевої ради доповів очільник управління освіти Юрій Сінчук. Депутати одноголосно підтримали запропоновані нововведення.

В Южноукраїнській громаді з 1 вересня не буде шкіл, натомість з'являться 3 гімназії та 4 ліцеї
Юрій Сінчук розповідає депутатам про трансфорамацію загальноосвітніх закладів Автор: Наталя Кравець

Після проведеного аналізу в управлінні освіти визначилися, що статус гімназії з дев’ятирічним строком навчання набуде загальноосвітня школа №1. Костянтинівська та іванівська школи також відноситимуться до гімназійного типу.

Повну середню освіту, за бажанням, можна буде отримати в одному з чотирьох ліцеїв міста: назву змінять друга, третя та четверта школи. Нинішня гімназія №1 також стане ліцеєм.
У 2026 році статус навчальних закладів знову може змінитися, зазначив пан Сінчук: якщо кількість 10-11 класів в якомусь з ліцеїв зменшиться, його переведуть до гімназійного типу. У «зоні ризику» друга та четверта школи.

Структура навчальних закладів за типами та рівнями освіти:
I ступінь освіти — початкова школа з 1 по 4 клас;
II ступінь освіти – гімназія. Базова-середня освіта продовжуватиметься п’ять років – з 5 по 9 клас;
III ступінь освіти – ліцей. Профільна середня освіта тривалістю три роки – з 10 по 12 клас.

Джерело

Читать ещё:  В понедельник в квартирах южноукраинцев не будет холодной и горячей воды

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.