Енергоблоки ЮУАЕС почали працювати у режимі нормованого первинного регулювання частоти

З 10 лютого енергоблоки №1 та №2 Южно-Української АЕС почали працювали у режимі нормованого первинного регулювання частоти. Сертифікований обсяг резерву на кожен з «мільйонників» складає 20 мегаватів.

Перший та другий енергоблоки Южно-Української АЕС ще восени успішно пройшли випробування режиму нормованого первинного регулювання частоти та сертифікацію у НЕК «Укренерго» щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти. Це ще один крок до синхронізації Об’єднаної енергосистеми України з континентальною мережею Європи. Одна з основних вимог – не допустити відхилення частоти понад 0,02 Гц. Згідно з Кодексом системи передачі, менш ніж за 1 секунду сертифіковані резерви підтримки частоти повинні активізуватись і максимум за пів хвилини небаланс потужності в енергосистемі має бути усунутий.

«Атомні блоки працюють у базовому режимі. Вони не призначені для маневрування, адже не здатні швидко змінювати поточну потужність на значну величину. Втім, завдяки сучасній електрогідравлічній системі регулювання турбіни технічно є можливість за короткий час зменшити або збільшити оберти та направити резервні мегавати для компенсації небалансу потужності в енергосистемі», — пояснив начальник цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) Андрій Пилипчук.

Сертифікації передувало виконання великого обсягу робіт з реконструкції системи регулювання турбіни на першому та другому енергоблоках. Зокрема, було вдосконалене алгоритмічне забезпечення та доопрацьовано програмно-технічний комплекс.

Свідоцтво про відповідність вимогам для надання допоміжних послуг з підтримання частоти в енергосистемі на ЮУАЕС отримали 2 лютого 2022 року. У документі зазначено, що сертифікований обсяг резерву для енергоблоків №1 та №2 складає 2% від номінальної потужності. Це не суперечить правилам ядерної безпеки та не впливає на роботу об’єкта. Аналогічні сертифікати вже отримали Запорізька та Хмельницька АЕС.

Читать ещё:  Южно-українські атомники взяли участь у флешмобі до Дня вишиванки

Начальник ЦТАВ Андрій Пилипчук зазначив, що третій енергоблок Южно-Української атомної електростанції також в подальшому буде використовуватись для надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти, але для цього слід виконати великий обсяг робіт з заміни усіх програмно-технічних комплексів турбінного відділення (як робилось на першому та другому «мільйонниках»). Це дозволить отримати сертифікат ще на 20 резервних мегаватів. Реконструкцію та модернізацію на енергоблоці №3 заплановано на 2023 рік.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.