Розмір окладів для службовців місцевого самоврядування змінять: деталі

Кабмін схвалив запропонований НАДС законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Кабінет Міністрів України підтримав на своєму засіданні законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування», який розробило Національне агентство з питань державної служби (НАДС), який передбачає формування окладів для «ІІІ» категорії службовців у розмірі від 2 до 8 прожиткових мінімумів, у «ІІ» категорії на 30% більшої, а у «І» у 2-5 разів більшої за «ІІІ».

У проекті зазначено, що до посад в органах місцевого самоврядування належать:

— посади службовців місцевого самоврядування, на які особи призначаються на підставі конкурсної процедури;

— виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах або відповідною радою з числа депутатів цієї ради;

— посади працівників патронатної служби, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою тощо.

Також посади службовців місцевого самоврядування поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, змісту та обсягу повноважень, ступеня відповідальності тощо.

категорія «І» — посади:

— керуючого справами виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради (у разі створення);

— керуючого справами виконавчого апарату районної, обласної ради;

— керуючого справами секретаріату тощо.

категорія «ІІ» — посади:

— керівників структурних підрозділів апарату.

Цікавими є норми, які передбачають виконання задач працівниками органів місцевого самоврядування.

Прописано, що розпорядження (наказ) має бути письмовим, а доручення може бути письмовим або усним.

Якщо службовець отримав розпорядження (наказ), доручення не від безпосереднього керівника, а від керівника вищого рівня, він зобов’язаний невідкладно повідомити про цей факт безпосереднього керівника не пізніше одного робочого дня.

При цьому виконання розпорядження, доручення керівника може бути зупинене розпорядженням сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті (у разі створення), районної, обласної ради.

Читать ещё:  Военный комиссар Николаевщины напомнил об уголовной ответственности в случае неявки по повестке. Видео

Службовець у разі виникнення у нього сумніву щодо законності виданого керівником розпорядження повинен повідомити про це такого керівника, виклавши свої застереження у письмовій формі із зазначенням положень нормативно-­правових актів, які будуть порушені у випадку виконання такого розпорядження.

При цьому при підтвердженні наказу у письмовій формі службовець зобов’язаний виконати таке розпорядження, крім явно злочинного.

Якщо службовець виконає наказ керівника, який буде визнаний незаконними, але не повідомить керівника, то нестиме відповідальність.

Передбачено, що у разі реєстрації службовця місцевого самоврядування кандидатом на виборах відповідною виборчою комісією, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника служби. При цьому період участі у виборчому процесі зараховується до стажу служби.

До повноважень керівника служби в органах місцевого самоврядування належить: проведення конкурсів на зайняття посад; призначення на посади та звільнення з посад; присвоєння рангів; заохочення, забезпечення проведення оцінювання тощо.

Передбачено, що в апараті утворюється структурний підрозділ або вводиться посада спеціаліста з питань персоналу.

Служба в органах самоврядування

Перебувати на службі в органах місцевого самоврядування можуть громадяни України віком від 18 років, що відповідають рівням компетентності. Також передбачено обов’язковість складання іспиту на знання української мови.

Кандидат на зайняття посади службовця місцевого самоврядування категорії «І» (ранг з 1 по 3) повинен мати ступінь магістра, загальний досвід роботи не менше п’яти років, у тому числі досвід роботи в органах місцевого самоврядування.

Кандидат на зайняття посади службовця місцевого самоврядування категорії «ІІ»(ранг з 3 по 6) повинен відповідати таким загальним вимогам: вища освіта ступеня магістра або бакалавра; досвід роботи в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби не менше  одного року.

Загальною вимогою до кандидата на зайняття посади службовця місцевого самоврядування категорії «ІІІ» (ранг з 6 по 9) є наявність  у нього вищої  освіти не нижче ступеня молодшого бакалавра.

Читать ещё:  В Запорожье установили билборд с портретом убийцы лидера ОУН. СБУ начала проверку

На службу в органи місцевого самоврядування не може вступити особа, яка: досягла 65-річного віку; визнана недієздатною, має не погашену судимість, позбавлена відповідно до рішення суду права обіймати відповідні посади, не пройшла спеціальну перевірку, підпадає під заборону, встановлену Законом України «Про очищення влади».

Конкурси на зайняття посад

Що стосується умов проведення конкурсів на заяняття посад, то строк подання документів для участі в конкурсі не може становити менше 10 та більше 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу. Результати конкурсу мають бути оголошені не пізніше 45  календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення такого конкурсу.

Конкурс проходитиме традиційно: тестування і співбесіда.

Також передбачено, що другий за результатами конкурсу кандидат на зайняття посади має право на призначення на посаду без конкурсу протягом одного року, якщо посада стане вакантною, а також у разі, якщо переможець конкурсу відмовився від зайняття посади.

Умови роботи

Для працівників може встановлюватися випробування на строк до шести місяців.

Також формується кадровий резерв із кандидатів, які мають відкладене право на зайняття посади. Протягом одного року за рішенням керівника служби такий кандидат може бути призначений (за його згодою) на рівнозначну або нижчу посаду в органі місцевого самоврядування з урахуванням його професійної компетентності.

Оплата праці

Законопроектом передбачено, що основна заробітна плата складається з посадового окладу; надбавки за вислугу років, надбавки за ранг службовця місцевого самоврядування, премії та компенсації за додаткове навантаження; допомоги до  щорічної  основної відпустки, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та інших заохочувальних і компенсаційних виплат.

При цьому розмір мінімального посадового окладу для категорії «ІІІ»  не може бути меншим двох та більшим восьми прожиткових мінімумів. У службовців категорії «ІІ» оклад має бути на 30% більшим, ніж у категорії «ІІІ». У свою чергу у категорії «І» оклад має бути у 2 рази більшим за «ІІІ», але не більше ніж у 5 разів.

Читать ещё:  Зеленский назвал условие для начала полномасштабной войны с РФ

Надбавка за вислугу років встановлюється на рівні 3% посадового окладу за кожний рік стажу, але не більше 50% посадового окладу.

Розмір місячної премії не може перевищувати 30% посадового окладу. Розмір квартальної – не більше 90% посадового окладу.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.