Южно-Український енергокомплекс: колективний договір у 2020 році в основному виконано

У ВП «Южно-Українська АЕС» 9 лютого відбулись колдоговірна та звітна профспілкова конференції. Делегати від усіх цехів і підрозділів підприємства заслухали звіти в.о. генерального директора та голови профспілкового комітету, погодили акт перевірки виконання Колективного договору. В цілому його визнали виконаним.

Цього разу учасників конференції було вдвічі менше, ніж зазвичай. Через карантинні обмеження  визначили представництво делегатів 1 від 100. Захід провели з дотриманням усіх правил безпеки: в масках та зі збереженням дистанції.

Перед початком засідання члени президії виконали приємну місію – вручили нагороду начальнику зміни енергоблока ЮУАЕС Юрію Парінову. За вагомий особистий внесок у забезпечення сталої роботи енергетики України, сумлінну працю та високий професіоналізм він удостоєний Почесної грамоти Кабінету Міністрів України.

Розпочали конференцію традиційно звітом адміністрації. В.о. генерального директора ВП ЮУАЕС Володимир Богатчук перелічив події, що характеризують 2020 рік: «Для нашого колективу, як і в цілому для компанії, країни і навіть світу, цей рік був непростим. Та, попри випробування і виклики, які нам довелось пережити, він закарбується в пам’яті досягненнями, успіхами та отриманим досвідом. Вироблено 600 мільярдів кіловат-годин електроенергії з початку експлуатації енергокомплексу; активну зону  реактора енергоблока №2 повністю завантажено паливом компанії «Westinghouse»; виконано реконструкцію системи регулювання турбіни енергоблока №2; вперше в Україні модернізовано проточну частину циліндра високого тиску турбіни; успішно завершено випробування системи збудження генератора енергоблока №3; вперше у світовій практиці на базі проммайданчика виконано роботи з відновлення експлуатаційних характеристик тепловиділяючих збірок  «Westinghouse». Завдяки комплексу заходів вдалось мінімізувати ризики пандемії. Підприємство працювало стабільно. В енергоринок відпущено 18 млрд 377,4 млн кВт-год електроенергії. Щодо зобов’язань перед трудовим колективом, які регламентовані колдоговором, адміністрація намагалась виконати їх повною мірою».

Протягом року забезпечувалась продуктивна зайнятість персоналу, підвищувалась його кваліфікація та професійна підготовка. Посадові оклади та тарифні ставки збільшувались чотири рази. Порівняно з минулим роком середня заробітна плата зросла на 24% для промислового і на 28,9% для непромислового персоналу. Серед позитивних напрацювань – медичне страхування працівників коштом компанії. Проте, слід наголосити і на недоліках, зауважив Володимир Богатчук.  Розділи Колективного договору «Охорона праці» та «Житлово-побутове обслуговування» виконані не в повному обсязі. Причина – недостатнє фінансування.

Читать ещё:  Южно-Український енергокомплекс виконав план вересня на 104,5%

Голова профспілкової організації Сергій Снітков висловив подяку адміністрації підприємства і компанії за турботу про персонал. Особливо це було відчутно під час загострення пандемії коронавірусу. Крім забезпечення засобами захисту, організації безпечного перевезення, облаштування прохідних дезінфікуючими тунелями, керівництво підприємства запровадило низку організаційних моментів для зменшення можливості інфікування працівників. Не стояла осторонь і профспілка. Було придбано засоби захисту, зокрема, і для медиків, екран для рентген-апарату, мінілабораторію. Навіть в умовах карантину на 100% виконано план з оздоровлення та літнього відпочинку персоналу.

Проблемним залишається питання забезпечення працівників житлом. У 2020 було надано лише дві цільові позики на придбання квартир на вторинному ринку (у 2019 – 10). Делегати конференції підтримали пропозицію звернутись до керівництва компанії з проханням збільшити фонд на виділення позик для придбання житла та вирішити питання добудови незавершених житлових будинків у містах-супутниках.

На конференції були озвучені пропозиції від цехів та підрозділів. Частина з них вивчається, окремі вже взято в роботу.

Одноголосно учасники зібрання затвердили оновлені «Правила внутрішнього трудового розпорядку ВП ЮУАЕС» та включили до Колективного договору новий перелік професій зі шкідливими умовами праці, за яким передбачена безоплатна видача молока.

Було обрано делегатів на конференцію трудового колективу НАЕК «Енергоатом», яка цього року, ймовірно, пройде в онлайн-режимі та, згідно з прийнятою постановою, їм доручено проголосувати за пролонгацію Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2021-2022 роки.

Конференція одностайно прийняла рішення, що Колективний договір ДП «НАЕК «Енергоатом» колективом ВП ЮУАЕС у 2020 році в цілому виконаний.

Без перерви з доповненням складу учасників була проведена звітна конференція об’єднаної організації профспілок (ЮООП). До неї, крім персоналу АЕС входять медики, працівники дитсадків, військові, пенсіонери  — всього 37 первинних організацій загальною чисельністю 9 тисяч 875 осіб. Її теж очолює Сергій Снітков. Він доповів про роботу усіх комісій профкому, озвучив кількість реалізованих путівок на оздоровлення та відпочинок, результати спортивних досягнень та благодійної діяльності спілчан. Наголосив, що основну увагу профспілки було спрямовано на збереження цілісності трудового колективу, підтримку соціальної сфери, роботу з профактивом і молоддю.

Читать ещё:  Южно-Український енергокомплекс виконав план липня на 103%

Голова профкому подякував колективу за  активну життєву позицію та небайдужість до проблем літніх людей і дітей зі складними долями. До акції «Ветеран» у 2020 році долучились 65% персоналу енергокомплексу. За їхніми заявами у поточному році на рахунок ветеранських організацій АЕС і міста буде перераховано 951 тис. 360 грн. А благодійні акції зі збору коштів та речей для вихованців Рацинської та Березківської шкіл-інтернатів, а також Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Южноукраїнську дають можливість маленьким підшефним атомників відчути, що про них піклуються.

Делегати заслухали та взяли до відома висновки ревізійної комісії щодо фінансової діяльності профкому, підтримали список делегатів, обраних у ході попереднього засідання  на конференцію ДП «НАЕК «Енергоатом». Роботу об’єднаної профспілкової організації одноголосно визнали задовільною.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *