Южно-Український енергокомплекс у травні. Виробничі показники

Відокремленим підрозділом «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» у травні вироблено 1 млрд 53 млн кіловат-годин (кВт-год) електроенергії.

Щоб отримати таку кількість електроенергії на тепловій електростанції слід було спалити 297 млн кубометрів природного газу чи 390 тис. тонн донецького вугілля, що супроводжувалося б викидами в атмосферу від 516 тис. тонн до 1 млн 77 тис. тонн вуглекислого газу.

Внесок Южно-Української АЕС у загальний місячний виробіток енергокомплексу склав 1 млрд 33 млн 600 тис. кВт-год, Ташлицької ГАЕС – 17 млн 400 тис. кВт-год, Олександрівської ГЕС — 1 млн 700 тис. кВт-год.

Протягом травня на Южно-Українській АЕС у заданому режимі працювали перший і третій енергоблоки. На другому тривав середній планово-попереджувальний ремонт з перевантаженням палива.

З метою оптимізації графіка ремонтів енергоблоків АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» згідно з наказом Мінекоенерго від 1.11.2019 №447 реакторна установка енергоблока №3 протягом травня працювала на потужності 600 мегават для продовження паливної кампанії. Перший енергоблок працював на зниженій потужності згідно з запровадженими Об’єднаною енергосистемою України балансовими обмеженнями.

Гідроагрегати Ташлицької ГАЕС у травні працювали згідно зі встановленим Енергетичною системою України графіком несення навантажень, агрегати Олександрівської ГЕС — залежно від витрати води в р. Південний Буг.

Радіаційний фон на промисловому майданчику атомної станції у вказаний період перебував на рівні природних фонових значень, що були заміряні до пуску АЕС, на  1 червня 2020 року він складає 0,09 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище протягом місяця не перевищували встановлених допустимих значень.

З початку року ВП «Южно-Українська АЕС» вироблено 8 млрд 791 млн 900 тис. кВт-год; з початку експлуатації – 604 млрд 269 млн 604 тис.кВт-год електроенергії.

Джерело

Читать ещё:  Правила прописки в Украине - изменения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *