Енергоблоки на АЕС не ремонтують, а переводять у холодний резерв.

Потужності працюючих блоків «Енергоатому» знижені до рекордних значень.

По всій Україні на атомних електростанціях енергоблоки переводять у холодний резерв. Тобто їх не ремонтують, вони простоюють, заявив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Про це він повідомив в ефірі програми «Право на владу», передає ТСН.

«Ремонти завжди йдуть за планом і з ремонтами ніколи не можна грати. Зараз ситуація стає гіршою. Зараз блоки виводяться не просто в ремонти, а у холодний резерв. Тобто в простій. Наприклад, у місті Вараш на Рівненській АЕС на сьогодні один блок просто зупинений, він не в ремонті, він не працює», — сказав Герус.

Така ж ситуація панує на 8-9 блоках, які не працюють на повну потужність.

«І таке є в місті Нетішин на Хмельницький АЕС, і в Південноукраїнську, і в місті Енергодар Запорізької області на Запорізькій АЕС. Сумарні обмеження тих блоків, які могли б працювати, складають 2800 мегават. Це приблизно Рівненська АЕС. Чи це на 40% більше ніж Хмельницька АЕС, де потужність 2000 мегават. Сьогодні працюючими є 6600 мегават, а потенційно можливими може працювати 9600 мегават. 2800 сьогодні не працює. Це безпрецедентне зниження потужності «Енергоатому». Ніколи за всю історію України не було такої низької потужності працюючих блоків «Енергоатому», — зазначив він.

Як повідомлялося, енергоблок №3 Рівненської АЕС зупинений і виведений в резерв до 4 серпня 2020 року. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін також заявляв про те, що державні обмеження на вироблення атомної енергії впали до історичного мінімуму — 6630 МВт з 9490 наявних.

Споживання електроенергії скоротилося критично — тариф 12 грн за кВт•год виявився непідйомним для більшості підприємств і домашніх споживачів. Детальніше про ситуацію на енергоринку читайте у статті Сергія Следзя «Біля розбитих ночов» для читачів ZN.UA.

Читать ещё:  В Украину запретили ввоз 17 книг из РФ, среди них - Мастер и Маргарита

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *