ЮУАЕС придбала робота для очищення бризкальних басейнів

На ЮУАЕС реалізовано черговий захід Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки. Для очищення систем технічної води відповідальних споживачів придбано роботизований агрегат, який видалятиме муловий осад з дна бризкальних басейнів навіть під час роботи енергоблоків.

Бризкальні басейни є складовою системи технічного водопостачання відповідальних споживачів, які виконують функцію охолодження обладнання систем безпеки і систем, важливих для безпеки. Це теплообмінники аварійного та планового розхолоджування, насоси систем безпеки та інше. Карти бризкальних басейнів знаходяться під відкритим небом. У процесі охолодження технічної води на дні утворюється осад. Накопичуючись, він може напірними трубопроводами потрапляти до обладнання і забруднювати його. Щоб не допустити цього, доводиться періодично очищувати дно басейнів.

«Досі, щоб очистити дно бризкальних басейнів, нам доводилось виводити з роботи один з каналів безпеки, осушувати карту басейну і вручну вибирати мул, який там накопичився. Роботизований пристрій на основі самохідної платформи дозволить виконувати очищення «на ходу», тобто під час роботи енергоблоків і функціонування усіх систем безпеки», — пояснює начальник турбінного цеху №2 Дмитро Веслополов.

Система очищення складається з роботизованого пристрою, який переміщується під водою дном басейну, сита, центрифуги для осушення мулового осаду. Також у її складі контейнер та транспортний пристрій, за допомогою якого сухий залишок переміщуватимуть для подальшої утилізації. Увесь комплекс за обсягом функцій нагадує мініцех. На спеціальній платформі розміщена кабіна для оператора зі щитом управління та моніторами. На один з них виводиться відеотрансляція з дна бесейну. Управління роботом ведеться як в автоматичному, так і в ручному режимі. Для автоматичного режиму розроблено декілька алгоритмів. Проте южноукраїнські фахівці спочатку проведуть випробування в ручному режимі. Відпрацюють занурення, збір осаду, його осушення. Лише після цього послідовно відпрацьовуватимуть усі алгоритми роботи системи.

Читать ещё:  На Николаевщине школьница склоняла свою одноклассницу к суициду.

Головний елемент системи – робота — сконструювала фірма VEDA (Швеція). Решту обладнання виготовило ТОВ «Компанія ТИТАЛ» (Київ), яке спеціалізується саме на виробництві спецтехніки для різних галузей. Серед переваг системи – мобільність. За допомогою причепа її можна переміщувати між картами басейнів.

«Найголовніше, що операцію з очищення технічної води ми зможемо виконувати за першої ж потреби, не чекаючи на виведення з роботи одного з каналів системи безпеки і осушення карти бризкалів, – наголошує начальник ТЦ №2 Дмитро Веслополов. — Це, безсумнівно, підвищує рівень безпеки енергоблоків ЮУАЕС».

Роботизований пристрій пройшов вхідний контроль. Виробники обладнання мають провести його налаштування та курс підготовки для персоналу, який працюватиме з системою. Ввести обладнання в роботу планують навесні, коли температура повітря буде сталою. Крім того, наразі карти бризкальних басейнів очищення не потребують.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *