На Рівненській АЕС запрацював сучасний оздоровчий центр

У навчально-тренувальному центрі Рівненської АЕС розпочав роботу відділ функціонального підтримання кваліфікації персоналу на базі реабілітаційно-оздоровчого центру (РОЦ). Фахівцями відділу створюються належні умови для якісного оздоровлення, реабілітації та рекреації оперативного персоналу електростанції.

Сучасні технології щодо збереження здоров’я стають все більш актуальним завданням, адже є основою сталого розвитку будь-якого підприємства. Турбота про благополуччя персоналу стала частиною корпоративної культури виробництва.

За словами начальника відділу функціонального підтримання кваліфікації персоналу (ФПКП) Марії Юсин, основним завданням очолюваного нею підрозділу є функціональне підтримання оперативного персоналу Рівненської АЕС з метою успішного виконання професійних обов’язків, збереження професійного довголіття, зменшення психоемоційного напруження, запобігання професійному вигоранню, підвищення якості та задоволеності життям. «Відділ ФПКП пропонує відвідувачам реабілітаційно-оздоровчого центру комплекс реабілітаційно-рекреаційних заходів з урахуванням результатів оцінки їхнього фізичного стану. Вона включає в себе антропометрію, динамометрію, спірометрію, функціональні проби, оцінку фізичних якостей та рухової активності оперативного персоналу електростанції»,– коментує Марія Юсин

Функціональним підтриманням кваліфікації оперативників підприємства займаються дипломовані фахівці з вищою освітою за напрямком «фізична реабілітація» на основі розроблених на замовлення Рівненської АЕС рекомендацій Національного університету фізичного виховання і спорту України. За словами спеціалістів відділу, до основних засобів та методів функціонального підтримання належать: аеробні або кардіотренування (заняття на велотренажерах, оздоровче плавання, аквааеробіка); силові тренування; оздоровча гімнастика; спортивні ігри помірної інтенсивності (настільний теніс, більярд, баскетбол, волейбол); термоконтрастні впливи (сауна); оздоровчий масаж.

Зокрема, Марія Юсин підкреслила, що функціональне підтримання кваліфікації оперативного персоналу є обов’язковою складовою підготовки атомників. Проводиться з відривом від виробництва один раз на рік загальною тривалістю 24 годин з періодичністю 3 рази на тиждень по 4 години на день впродовж 14 днів. Кожен з оперативників має можливість продовжувати займатися за підібраною програмою і у вільний від роботи час двічі на тиждень у вівторок та четвер відповідно до графіку роботи відділу. Обрати зручний для себе час можна у «Журналі попереднього запису», який знаходиться в холі першого поверху РОЦ.  «У своїй роботі ми керуємося цілою низкою навчально-методичних матеріалів сучасної освітньої бази за напрямками реабілітація, рекреація, оздоровчий фітнес. Важливим завданням для нас є формування культури здорового способу життя у персоналу Рівненської АЕС», – підкреслила фахівець з фізичної реабілітації Тетяна Маркелюк.

Читать ещё:  Феномен президентской партии дал сбой: На выборах в ОТО Николаевщины «слуг народа» разгромили самовыдвиженцы

«Я лише тиждень тому розпочав відвідувати РОЦ, та уже маю відчутні результати. Дуже приємно займатися на новому сучасному тренажерному обладнанні та під керівництвом висококваліфікованих фахівців з фізичної реабілітації. Буду і надалі в вільний від роботи час продовжувати займатися у центрі згідно з підібраною програмою. Обов’язково рекомендуватиму своїм колегам скористатися можливістю оздоровитись у РОЦ», – коментує Тарас Степанець, оператор реакторного відділення РЦ-1 РАЕС.

«Функціональне підтримання у центрі додає енергії та покращує самопочуття для більш ефективного виконання професійних обов’язків. Більше всього люблю плавати в басейні. Відрадно, що у центрі він доповнений новітнім обладнанням: масажними водоспадами, протитечією, джакузі. Приємно оздоровлюватися під контролем професіоналів, прислухатися до їхніх рекомендацій», – зізнається Роман Устимук, старший оператор реакторного відділення РЦ-1.

У реабілітаційно-оздоровчому центрі, відтепер рівненські атомники мають можливість якісно оздоровитись та отримати фахові рекомендації зі збереження, зміцнення та покращення свого стану здоров’я. Безсумнівно, охорона здоров’я працівників електростанції, безпосередньо оперативного персоналу є одним з пріоритетних напрямків діяльності Рівненської АЕС.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *