Єремій Запрягальник 14 травня: історія і традиції християн

Народне свято Єремій Запрягальник відзначається 14 травня 2018 року (дата за старим стилем – 1 травня). Православна церква в цей день вшановує пам’ять пророка Ієремії. Його ім’я в народі переінакшили в Єремія. Свято назвали «Запрягальником» тому, що на Русі цей час відводився для оранки і посіву. Історія свята Ієремія – один із чотирьох найвеличніших пророків, про яких згадується в Старому Завіті. Він народився в 655 році до н.е. в місті Анатоль, неподалік від Єрусалиму. У 15 років, коли йому з’явився

Господь, він дізнався про своє призначення. Наступні 23 роки передрікав юдеям біди і війну за відступництво від істинної віри. За велінням Бога він одягнув на шию дерев’яне, а після і залізне ярмо, як символ майбутнього рабства народу іудейського. Перше пророцтво про напад на Єрусалим Навуходоносора збулося. Незабаром у збройному зіткненні загинув намісник правителя. Іудеї побоювалися гніву Навуходоносора і пішли в Єгипет. Вони забрали з собою Ієремію. Через чотири роки він передбачив, що вавилонський правитель прийде в Єгипет і винищить іудеїв. За це земляки його вбили. Через кілька місяців пророцтво Єремії збулося. Традиції та обряди на Єремія 14 травня судять по місяцю, варто працювати на землі.

Якщо він зростаючий – саме час приступати до робіт. Якщо йде на спад, то польові роботи будуть невдалими. Якщо день припав на повний місяць, настав час для посіву пшениці і жита. За два дні до або після Єремії Запрягальника сіють овес. Про цей злак є хороша приказка: яка б не стояла погода на дворі, головне, щоб овес був посіяний в строк. В цей день просять допомоги у святого Єремія в ту мить, коли люди і коні вже готові впасти від утоми.

Сам святий спускається з небес і допомагає закінчити роботу. 14 травня – третій і останній день зустрічі весни. У цей час прилітають стрижі – вісники теплих днів. Любителі пернатих готують для них ласощі: хлібні крихти і конопляне насіння. Прикмети на Єремія Якщо сонце при сході ясне, то й літо буде таким же. Погода весь день радує – збиральний сезон буде погожим.

День похмурий і холодний – зима буде морозною. Вечірня роса – до хорошої погоди на наступний день. Якщо шишки на ялині червоні, а на сосні зелені – прийшов термін сіяти ячмінь. Не можна позичати зерно, інакше врожаю не буде.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *