В УКРАЇНІ ЗБУДУЮТЬ ЗАВОД З ВИРОБНИЦТВА ЯДЕРНОГО ПАЛИВА — ПОРОШЕНКО

Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості забезпечення українських атомних електростанцій паливом власного виробництва.

Про це  йдеться на сайті глави держави.

«Наступним стратегічним кроком у питанні постачання палива має стати забезпечення українських АЕС ядерним паливом власного виробництва», — сказав глава держави на нараді з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС під час робочої поїздки до Хмельницької області.

За його словами, нині вже триває робота в цьому напрямку. «Я впевнений в тому, що це дуже амбітне, своєчасне завдання. Бо мова йде про створення власного заводу з виготовлення ядерного палива, при чому у складі «Енергоатому». Про це ми мріяли тільки. І хочу наголосити, що зараз це реалізується під час війни», — підкреслив Порошенко.

На переконання президента виробництво цього палива саме компанією «Енергоатом» є слушним, оскільки саме компанія є єдиним споживачем ядерного палива і вже виготовляє окремі його складові. «Що полегшує реалізацію і імплементацію проекту», — зауважив президент.

Ще одним важливим кроком до звільнення від російського ядерного шантажу глава держави назвав будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

«На сьогоднішній день це також питання і безпеки, і економіки. Розпочалося воно, нарешті, у 2017 році. Будівництво ведеться завдяки американському кредиту, про який також мною було домовлено під час переговорів з Президентом США. Він складає 250 млн доларів. Американська кредитна агенція забезпечує це. Це стало можливим тому, що є довіра до політичного керівництва країни, є довіра до українського Уряду, є довіра до «Енергоатома». Кредитори повірили в проект», — наголосив Порошенко.

«Чому це стало можливим? Бо ми домовились про аудит «Енергоатома», і нам не було чого ховати. Навпаки. Аудит було проведено і тепер підприємство має високий кредитний рейтинг. Що забезпечує, до речі, і економічні показники, бо вигідна ставка кредитування, а також фантастичні можливості для наступних проектів», — додав президент.

Читать ещё:  На фестивале Kozak Fest погиб один человек, еще двое пострадали

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *