На Миколаївщині ОСББ матимуть нові можливості ефективного заощадження коштів

Новий проект, який надасть ОСББ області нові можливості у впровадженні енергоефективних технологій на своїх будинках, їх термомодернізації, презентували в Миколаївській облдержадміністрації .

Спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) має на меті надавати підтримку ОСББ у формуванні, організації та подальшому впровадженню енергоефективних рішень. При чому очікується, що з середині 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі заходи.

Проект розрахований на два роки і впроваджуватиметься у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією. Бенефіціаром проекту є ОСББ, але долучатися можуть ініціативні групи, які прагнуть створити ОСББ, та житлово-будівельних кооперативів, які мають на меті реорганізуватися в ОСББ.

Очікуваний результат від реалізації проекту – отримання об’єднаннями співвласників будинків прямої вигоди від реалізації енергоефективних проектів, а також створення нових ОСББ та отримання ними консультативної і тренінгової допомоги щодо впровадження енергоефективних рішень.

«Держава сприяє процесу об’єднання співвласників будинків, оскільки лише такий підхід господарювання дає змогу створювати якісні умови проживання для мешканців, орієнтуючись виключно на їхні бажання і потреби. Впровадження енергозберігаючих технологій – важливий крок на шляху підвищення якості життя мешканців ОСББ, який дозволить їм водночас оптимізувати температурний режим у помешканнях і при цьому суттєво заощадити кошти», – наголосив заступник голови ОДА Валентин Гайдаржи.

Валентин  Гайдаржи також додав, що в області продовжує успішно діяти програма часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на період до 2020 року. За період 2016-2018 років 84 ОСББ отримали компенсацію з обласного бюджету на заходи з енергозбереження на загальну суму близько 2,9 млн грн.

Додамо, що подати заявку на участь у проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua

Читать ещё:  Супрун объяснила, придется ли платить за медпомощь после Нового года-2019 при отсутствии договора с врачом

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *