8 липня відзначається День родини

8 липня – день Петра і Февронії, покровителів сім’ї та шлюбу.

В Україні свято відзначається лише 6 років — з 2012.

8 липня – день Петра і Февронії, покровителів сім’ї та шлюбу. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

Історія свята

Історія свята Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол в 1203 році. За кілька років до цього князь Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні князеві було відкрито, що його може зцілити дочка «древолазця» бортника, що добував дикий мед, Февронія, селянка села Ласкавого в Рязанській землі. Діва Февронія була мудрою, її слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і уміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися на ній після зцілення. Февронія зцілила князя, проте він не додержав свого слова.

Хвороба поновилася, а Февронія знов вилікувала його і таки вийшла за нього заміж. Коли Петро успадкував після князювання брата, бояри не захотіли мати княгиню простого звання, заявивши йому: «Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром». Князь узяв Февронію, сів з нею в човен і відплив по Оці. Вони стали жити простими людьми, радіючи з того, що разом, і Бог допомагав їм.

В Муромі почалася смута, багато пустилися домагатися вільного престолу, почалися вбивства. Тоді схаменулися бояри, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра. Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян. У похилих літах прийнявши чернечий постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія, вони благали Бога, щоб їм померти в один день, і заповіли тіла покласти їх у одній домовині, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменю, з тонкою перегородкою. Померли вони в один день і годину – 25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.

джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *